Askatuak Urdin eta Easo 03 Menditxu

Askatuak Urdin, mutiletan, eta Easo 03 Menditxu, nesketan dira Infantil mailako Euskadiko Txapeldunak

Asteburu honetan jokatu dira XXXVI. Euskadiko Eskola arteko Kirol Jokoen azken jardunaldiak. Errendimenduzko Infantil mailako txapeldunak Askatuak Urdin, eta Easo 03 Menditxu, izan dira, mutiletan eta nesketan hurrenez-hurren. Horrela, donostiarrek Espainiako Txapelketetan parte hartzeko txartela lortu dute Patronato Maristas eta Berrio Otxoarekin batera, bi haurem azpitxapeldun bezala.

Emaitzak eta sailkapenak hurrengoak izan dira:

Errendimenduzko Infantil Mutilak
(Salburua Udal Kiroldegia)

1ª Jardunaldia 2017/05/27
10.15h Patronato Maristas 58 - 62 Askatuak Urdin

2ª Jardunaldia 2017/06/02
18.30h Fundacion 5+11 A 83 - 95 Patronato Maristas

3ª Jardunaldia 2017/06/03
10.00h Askatuak Urdin 50 - 45 Fundacion 5+11 A

Sailkapena
1. Askatuak Urdin 2-0* (Espainako txapelketarako sailkatuak)
2. Patronato Maristas 1-1* (Espainako txapelketarako sailkatuak)
3. Fundacion 5+11 A 0-2

Errendimenduzko Infantil Neskak
(Salburua Udal Kiroldegia)

1ª Jardunaldia 2017/05/27
12.15h Berrio Otxoa A 03 36 - 63 Easo 03 Menditxu

2ª Jardunaldia 2017/05/28
12.15h San Viator 20 - 46 Berrio Otxoa A 03

3ª Jardunaldia 2017/06/03
12.00h Easo 03 Menditxu 88 - 42 San Viator

Sailkapena
1. Easo 03 Menditxu 2-0* (Espainako txapelketarako sailkatuak)
2. Berrio Otxoa A 03 1-1* (Espainako txapelketarako sailkatuak)
3. San Viator 1-1

Errendimenduzko Alebin Mutilak
(Ariznavarrako Udal Kiroldegia)

1ª Jardunaldia 2017/05/27
12.15h Tabirako Jesuitak 05 98 - 68 Easo 05 Urepel

2ª Jardunaldia 2017/05/28
12.15h Corazonistas 55 - 81 Tabirako Jesuitak 05

3ª Jardunaldia 2017/06/03
12.00h Easo 05 Urepel 83 - 64 Corazonistas

Sailkapena
1. Tabirako Jesuitak 05 2-0
2. Easo 05 Urepel 1-1
3. Corazonistas 0-2

Errendimenduzko Alebin Neskak
(Ariznavarrako Udal Kiroldegia)

1ª Jardunaldia 2017/05/27
10.15h Skatama Zubi Zaharra 58 - 72 Easo 05 Altzadi

2ª Jardunaldia 2017/05/28
10.15h San Viator A 81 - 51 Skatama Zubi Zaharra

3ª Jardunaldia 2017/06/03
10.00h Easo 05 Altzadi 56 - 60 San Viator A

Sailkapena
1. San Viator A 2-0
2. Easo 05 Altzadi 1-1
3- Skatama Zubi Zaharra 0-2

Partaidetzako Infantil Mutilak
(Ibaiondo Udal Kiroldegia)

1ª Jardunaldia 2017/03/27
10.15h Asti Leku 75 - 72 Hotel Castillo OKE

2ª Jardunaldia 2017/03/28
10.15h Presentacion de Maria 50 - 77 Asti Leku

3ª Jardunaldia 2017/06/03
10.00h Hotel Castillo OKE 62 - 59 Presentacion de Maria

Sailkapena
1. Asti Leku 2-0
2. Hotel Castillo OKE 1-1
3. Presentacion de Maria 0-2

Partaidetzako Infantil Neskak
(Ibaiondo Udal Kiroldegia)

1ª Jardunaldia 2017/03/27
12.15h Askartza Claret A 78 - 78 Decoramik ISB

2ª Jardunaldia 2017/03/28
12.15h Araski Eskola 28 - 68 Askartza Claret A

3ª Jardunaldia 2017/06/03
12.00h Decoramik ISB 46 - 57 Araski Eskola

Sailkapena
1. Askartza Claret 2-0
2. Araski Eskola 1-1
3. Decoramik ISB 0-2