Kadete selekzioak (argazkia: basketbasko.com)

Euskal selekzioen deialdi berri bat

Beste asteburu batez, Euskal selekzioek lanean jarraituko dute Espainiako Txapelketarako prestatzen joan daitezen. Jarraian doaz lan saioak eta deialdiak.

Kadete Mutilak

Entrenamendua datorren 2016ko azaroaren 20ean (igandea) ospatuko da, Eibarko Unibertsitate Laboralean (Oraola Etorbidea, 29 --- Eibar), ondorengo jarduera planaren arabera:
- Entrenamendua: 11,30etatik 13,00etara (11,00etan bertaratu) - Bazkaria: 13,30ean
- Entrenamendua: 16,30etik 18,00etara

Arabako Federazioa
Joseba Puelles (Olabide)
Iñigo López de Arana (Araberri)
Iván Seisas (Baskonia)
Saba Gigiberia (Baskonia)
Rati Andronikashvili (Baskonia)
Irakli Sulkhanishvili (Baskonia)

Gipuzkoako Federazioa
Xabier Bastida (Easo)
Julen Zabala (TAKE)
Aitor Angiozar (Easo)
Guillermo González (Easo)
Iñaki Larrea (Easo)
Javier Castaño (Askatuak)
Jon Esnaola (Easo)

Bizkaiko Federazioa
Bingen Pérez (Loiola Indautxu)
Peio Arriaran (Unamuno)
Nahuel Del Val (Unamuno)
Alvaro Mendia (Unamuno)

Kadete Neskak

Entrenamendua datorren 2016ko azaroaren 20ean (igandea) ospatuko da, Eibarko Unibertsitate Laboralean (Oraola Etorbidea, 29 --- Eibar), ondorengo jarduera planaren arabera:
- Entrenamendua: 10,00etatik 11,30era (09,30ean bertaratu) - Bazkaria: 13,00etan
- Entrenamendua: 15,00etatik 16,30era

Arabako Federazioa
Alba Puebla (Araba)
Nahia Urturi (San Viator)
Montserrat Gutierrez (San Viator)
Silvia Lasarte (San Viator)
Nerea Hermosa (Siglo XXI)
Clara Fernández de Troconiz (Marianistas)

Gipuzkoako Federazioa
Ane Esnal (Easo)
Carla Díaz (Easo)
Irene Murua (Arrasateko Ointxe)
Maite Merketegi (Iraurgi)
Nerea Soraluze (Iraurgi)
Alazne Lizunda (Iraurgi)
Miren Ezama (Iraurgi)

Bizkaiko Federazioa
Garazi Aberasturu (Gernika KESB)
Maialen Idiri (Gernika KESB)
Aitana Vergara (Gernika KESB)
June Zubiaga (Gernika KESB)

Infantil Mutilak

Entrenamendua datorren 2016ko azaroaren 20ean (igandea) ospatuko da, Eibarko Unibertsitate Laboralean (Oraola Etorbidea, 29 --- Eibar), ondorengo jarduera planaren arabera:
- Entrenamendua: 10,00etatik 11,30era (09,30ean bertaratu) - Bazkaria: 13,00etan
- Entrenamendua: 15,00etatik 16,30era

Arabako Federazioa
Joseba Querejeta (5+11 Fundazioa)
Jon Canales (5+11 Fundazioa)
Hugo Arbosa (5+11 Fundazioa)
Imanol Lasarte (5+11 Fundazioa)
Iker Uzabal (5+11 Fundazioa)
Mikel Lópe de Arana (Araberri)

Gipuzkoako Federazioa
Oier Unanue (Askatuak)
Ander Oliveira (Askatuak)
Temal (Askatuak)
Aitzol Legunilla (Arrasateko Ointxe)
Mikel Olaizola (Iraurgi)
Jon Ugutz Chapartegui (Iraurgi)
Peru Murgiondo (Easo)
Iñaki Eraunzetamurguil (Easo)

Bizkaiko Federazioa
Chris Mindoudi (Patronato Maristas)
Luka Vukcevic (Patronato Maristas)
Javier Rodríguez (Loiola Indautxu)
Samuel Aguado (Loiola Indautxu)
Gorka Alende (Askartza Claret)
Iker Cortajarena (Padura)
Ibon Núñez (Santurtzi)

Infantil Neskak

Entrenamendua datorren 2016ko azaroaren 20ean (igandea) ospatuko da, Eibarko Unibertsitate Laboralean (Oraola Etorbidea, 29 --- Eibar), ondorengo jarduera planaren arabera:
- Entrenamendua: 11,30etatik 13,00etara (11,00etan bertaratu) - Bazkaria: 13,30ean
- Entrenamendua: 16,30etik 18,00etara

Arabako Federazioa
Maider Castellano (Araski)
Sonia Pereda (Araski)
Richis Omoruyi (Zaraobe)

Gipuzkoako Federazioa
Uxue Etxarte (Easo)
Ainhoa Cea (Hondarribia)
Judith Navarro (Easo)
Teresa Marin (Easo)
Aroa Odriozola (Iraurgi)
Paula San Juan (Iraurgi)

Bizkaiko Federazioa
Miriam Cuesta (Berrio Otxoa)
Ane Alonso (Askartza)
Ane Ello (Tabirako Jesuitak)
Irune Orio (Unamuno)
Henar Colina (Loiola Indautxu)
Nahia Etxegarai (Askartza)